Projelerimiz

Parıltı Görmeyen Çocuklara Destek Derneği İş Birliği

Parıltı Görmeyen Çocuklara Destek Derneği ile yaptığımız iş birliği çerçevesinde pastane mutfağımız, görme engelli çocuklarımızın eğitimi için yeniden düzenlendi. Yaz boyu süren atölyelerde toplam 36 gencimiz, eğitmen şeflerimizle hem teorik hem de sekiz tariften oluşan pratik uygulamalarla tat ve koku duyuları üzerine çalışarak, temel mutfak teknik ve tariflerini öğrendi.

Çıraklık Okulu

Toplumsal kültürümüzün en güzel değerlerinden biri olan usta-çırak ilişkisi geleneğini, kendini kâr amacı gütmeyen bir    platform olarak konumlandıran Gastronometro’da yaşatmaya devam ediyoruz.

Ağaç yaş iken eğilir derler, biz de bu geleneği referans alarak genç çıraklarımızı Gastronometro'da usta şeflerin deneyim ve pratiğiyle buluşturuyoruz! Mustafa Nevzat Pisak Mesleki Eğitim Merkezi ile gerçekleştirdiğimiz anlaşma doğrultusunda öğrencilere merkezimizde değişimli olarak uzun süreli staj yapma imkânı sağlıyor, gelişimleri için tüm olanaklarımızdan yararlanma fırsatı sunuyoruz.

Çünkü biz Gastronometro olarak ülkemizin dünya gastronomi sektöründe hak ettiği yeri elde edebilmesi için sektörün geleceğine yön verecek şeflerimizin, genç yaştan itibaren desteklenmeleri gerektiğine inanıyoruz.