Gastronometro Bülten-Mart '20

Gastronometro’da Mart Ayında Neler Oldu?

Gastronometro’da dopdolu bir Mart ayını geride bıraktık. 8 Mart Kadınlar Günü’nü tüm Metro Türkiye ve Gastronometro kadın çalışanlarıyla birlikte kutladık, Milli Eğitim Bakanlığı ile birlikte yürüttüğümüz “İleri Mutfak Teknikleri Eğitimi” projesinde 10 gün boyunca 11 meslek lisesi öğretmenini Gastronometro’da ağırladık.

Keyifli bir Kadınlar Günü kutlaması

Metro Türkiye ile birlikte Gastronometro’da tüm kadın çalışanları ağırladığımız 8 Mart’ta tüm kadın çalışanlarımız için birbirinden keyifli atölyeler gerçekleştirdik. Pastane şeflerimizin eğitmenliğinde gerçekleşen çikolata atölyesinin sonunda tüm katılımcılar çeşitli çikolatalar yapmayı deneyimledi, Türkiye 2020 Barista Şampiyonu Ethem Manav’ın verdiği kahve atölyesinde ise çekirdekten başlayarak kahveyle tanışıp tadımlar gerçekleştirdik. Bir diğer oturumda ise makyaj eğitmeniniin verdiği makyaj workshop’u oldu.

 

Öğretmenler Öğrenciliğe Geri Döndü

Milli Eğitim Bakanlığı ile birlikte yürüttüğümüz 10 günlük İleri Mutfak Teknikleri Programı kapsamında İstanbul’da bulunan 10 mesleki ve teknik anadolu lisesinden 11 adet yiyecek ve içecek bölüm hocalarını Gastronometro’da ağırladık. 72 saat süren programda 45 şef demosu, 42 pratik uygulama ve 7 tadım aktivitesi gerçekleştirdik. Gastronometro şeflerimizin verdiği eğitimlerin sonucunda öğretmenlerimize bir pratik uygulama sınavı gerçekleştirdik ve Metro Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Esra Daver tüm katılımcılara sertifikalarını takdim etti.

 

Selpak, Gastronometro Mutfaklarında!

Profesyonel mutfaklarda temizlik için en çok ihtiyaç duyulan şeylerden biri olan kağıt havlu, Selpak Professional Taşınabilir Havlu Dispenseri ile daha da pratik. Gastronometro mutfaklarında şeflerimizin Selpak Professional tercih etmelerinin tüm içten çekmeli havlu modelleri ile uyumlu olduğu için nedenlerinin başında kullanım kolaylığı, pratik taşınabilirliği ve hijyenik olması geliyor. Otel ve HORECA mutfaklarının temizliğinde en pratik yardımcılarınızdan biri olacak bu ürünün sevilmesinin bir diğer özelliği ise her seferinde kutunun çöpe atılmasına gerek kalmıyor ve fazladan plastik atığa sebep olmuyor.