WSET 1. Seviye Şarap Yeterlilik Programı

WSET 1. Seviye Şarap Yeterlilik Programı

Wine & Spirit Education Trust (WSET) dünyanın en büyük şarap, yüksek alkollü içki ve sake yeterlik programları sağlayıcısıdır. Küresel çapta marka olan içki ve içecek kuruluşlarının güvenini kazanan WSET, son elli yıldır şarap ve yüksek alkollü içki eğitimlerinin tasarımı ve verilmesinde öncülük etmektedir. 70’ten fazla ülkedeki çeşitli dillerde kurs sağlayıcı ağıyla WSET yeterlik programları içki ve içecek alanındaki profesyonellerle bu konuya meraklı bireylere hem esin kaynağı olmaktadır hem de kişisel gelişimlerine katkıda bulunmaktadır.

Şaraba yeni başlayan bireyler için bu yeterlilik şarap dünyasına bir giriş sağlar. Şarapları tanımlamak için doğru terimleri ve yemek- şarap eşleştirmeleri yapmayı öğrenirken görünüş, koku ve tat ile şarapların ana türlerini ve stillerini keşfedeceksiniz.
Dünyanın en yaygın şarap eğitim merkezi WSET’in sertifikalı şarap eğitimi, size “Ben iyi şaraptan anlarım.” cümlesini kurduracak. Ayrıca, Türkiye’nin ve dünyanın farklı terruarlarında yetişen farklı üzümleri keşfetme imkânı bulacak ve deneyimsel bir yemek şarap eşleşmesinin farkına varacaksınız.

Eğitim içeriği;

  • Ana şarap stilleri ve türleri
  • Temel üzüm çeşitleri ve karakteristikleri
  • Şarap servisi ve saklanması
  • Yemek şarap eşleştirmesi için temel prensipler
  • Şarap tadımına sistematik yaklaşım

Sınav;

30 soruluk test sınavı uygulanacaktır, minimum %70 başarıya ulaşan katılımcılar “WSET 1. Seviye Şarap Yeterlilik Sertifikası” ve WSET yaka rozeti almaya hak kazanacaklardır.

Tarih:

1. Ders: 17 Ocak 2019 19.00-22.00

2. Ders ve Sınav: 28 Ocak 2019 19.00-22.00

Yer: Gastronometro Koçman Cad. No:52 Güneşli Kavşağı Bağcılar/ İstanbul

Giriş gerekliliği: Derse katılımın herhangi bir ön koşulu bulunmamaktadır. 18 yaş üzerinde olunması gerekmektedir.