WSET Eğitimleri Gastronometro'da

WSET Nedir?

Wine & Spirit Education Trust (WSET) dünyanın en büyük şarap, yüksek alkollü içki ve sake yeterlik programları sağlayıcısıdır. Küresel çapta marka olan içki ve içecek kuruluşlarının güvenini kazanan WSET, son elli yıldır şarap ve yüksek alkollü içki eğitimlerinin tasarımı ve verilmesinde öncülük etmektedir. 70’ten fazla ülkedeki çeşitli dillerde kurs sağlayıcı ağıyla WSET yeterlik programları içki ve içecek alanındaki profesyonellerle bu konuya meraklı bireylere hem esin kaynağı olmaktadır hem de şarap konusundaki gelişimlerine katkıda bulunmaktadır.

Programın  Amacı

Dünyadaki başlıca şaraplar ve yüksek alkollü içkiler hakkında kapsamlı bir analiz sunmaktır. Öğrenciler, ürün stili ve kalitesini belirlemeyi öğrendikleri derinlemesine tadımlardan yararlanırlar.

Eğitmenler

Turgut Tokgöz DipWSET

Turgut Tokgöz, WSET Diploma eğitimini 2017 yılında tamamladıktan sonra Institute of Masters of Wine öğrencisi olmuştur. WSET 1, 2 ve 3 seviyelerinde sertifikalı şarap eğitimleri vermektedir. Şarap Uzmanları ve Eğitimcileri Derneğinin kurucu Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda Oenotrian Şarap Kulübü kurucusudur.

Londra merkezli International Wine and Spirits Competition ile International Wine Challenge şarap yarışmalarında jüri üyeliği yapmaktadır.