İşletmeniz İçin Tek Kullanımlık Gel-Al ve Paket Servis Çözümleri

İşletmeniz İçin Tek Kullanımlık Gel-Al ve Paket Servis Çözümleri

COVID-19 pandemisinin sosyal etkileşim ve hayatımızı tamamen değiştirmiş olmasının yeme-içme endüstrisindeki etkisi yadsınamazdır. Birçok tedarikçi paket servis ve gel al paketleme örneklerine yönelip, pazarda son tüketiciye paket sipariş olarak talep ettiği ürünler ile ilgili güven verebilecek ve bu süreçte tüketicileri tamamen destekleyici çözümler kapsamında kendilerini geliştirmişlerdir. Bu çözümler, işletmelerin müşteriye hizmetlerini güvenle ulaştırmasını sağlamayı hedeflerken, kullanım ve tüketim kolaylığını da sağlamaktadır. Peki, evlere dönüldüğü şu noktada, müşterilerinize ürünlerinizi kolaylıkla ve güvenli bir şekilde nasıl ulaştırabilirsiniz?

Kontrollü sosyal yaşam denetimleri dolayısıyla misafirlerini ağırlayamayan iş yerlerinin gel-al ve paket servis olarak hizmetlerini sunması 21 Kasım 2020 tarihi Türkiye genelinde yeme-içme işletmeleri için zorunlu hale getirilmiştir. Kısıtlamanın resmi hale gelmesinden önce birçok işletme de kendiliğinden bu tarz önlemler alarak hem çalışanlarının hem de misafirlerinin güvenliğini sağlamaya çalışmışlardır. Fakat müşterilerinizin de aklını “acaba aldığım ürün tüketim için güvenli mi?” sorusu kurcalamakta. Bu noktada, siparişlerinin güvenle ulaştırılmasını ve tüketilmesini sağlayan paketleme servisleri yardımımıza koşuyor. Tek kullanımlık yemek kapları ve tek tek paketlenmiş servis setleri ile tüketicilere ulaşan ürünler hijyenik anlamda daha güvenli ve özenli olmakta. Tercih edilecek paket servislerin de kendilerine ait bir güvenlik kontrolünden geçmesi de bu tercihi daha cazip kılıyor; örneğin, birçok üretici tek kullanımlık ya da geri dönüştürülebilir kâğıt ürünlerinin kurşun, arsenik, klorür, FCB ya da benzeri ürünler içermediğini gösteren sertifikaları işletmelerle paylaşmayı tercih ediyor. 21. yüzyılda, tarihte hiç olmadığı kadar bilgi ve bilgi erişimi konusunda bilinçli tüketiciler de bu ürünleri daha çok tercih edip daha çok güveniyor, siparişlerini verirken de paketleme çözümlerine dikkat ediyor.

Paket servis ürünlerinin çeşitliliği gıda güvenliğini temin etmekle kalmıyor, aynı zamanda tüketicilerin istediği ürünleri paket servis aracılığıyla sipariş vermesini sağlıyor. Sandviç-hamburger tarzı ürünlerin paketlemesi ile limitli kalmış paket servislerin yerini sıcak/soğuk sulu yemekleri koruyabilecek mikrodalgaya uygun yemek kapları ve salatalar ile soslarının ayrıca muhafaza edilebileceği sosluklar almış durumda. Siz de ürünlerinizin müşteriler tarafından daha çok tercih edilebilir olması için sağlam kapaklı ve fırında ya da mikrodalga ile sipariş ettiğiniz yemeği ısıtabileceğiniz kaplar tercih edebilirsiniz. Alüminyum ürünlerini soğuk kullanım için tercih edebileceğiniz gibi aynı zamanda sıcak servis ürünleriniz (köfte, kebap vb. susuz yemekler) için de kullanabilirsiniz, alüminyum tepsiler fırında ısıtılabilir seçenekler sunmanıza kolaylık sağlar. Ezgilerini sıkça gördüğümüz ve son zamanlarda çokça tercih edilen bir mutfak olan Asya mutfağı için tek tek kullanıma uygun olarak paketlenmiş chopstickler, sushi kapları ve noodle paketleri de seçimlerinizin arasında güvenle yerlerini alabilirler.

Paket servisin tercih edilmesinin ve yaygınlaşmasının bir başka nedeni de kafe gibi tatlı ve sıcak/soğuk içecek hizmeti sağlayan iş yerlerinin de artık bu paketlemeleri kullanarak ürünlerini güvenli ve hijyen kurallarına uygun bir şekilde tüketime hazır hale getirebiliyor olması. Tek kullanıma ve bireysel paketlenmeye özen gösterilmiş karıştırıcılar ve kapağının tamamen kapalı olacağı ve dolayısıyla da ürünün dışarıyla temasının minimuma indirildiği, ilk kez müşterinizin açacağı bardaklar hem sizin hem de müşterilerinizin tercihini kolaylaştıracaktır. Fazlasını tüketmemek ya da yeteceği kadar almak gibi endişelerin önüne bireysel kek ve tatlı kalıpları geçmiş ve tüketiciler arasında da yaygınlaşmış gibi gözüküyor. Siz de bu paketleri tercih edebilir ve ürünlerinizi taze ve leziz bir şekilde müşterilerinize gönderebilirsiniz.

Özel bir deneyim

Bu noktada işletmenizin atabileceği adımlardan biri de, özelleştirebileceği ve fark yaratabileceği paketleri tercih etmek. Paketlerde özelleştirmeye gitmek, belki de “normal” diyebileceğimiz bir zamandan daha çok önem taşıyan bir unsur haline geldi. Müşterinize sunduğunuz ürünün daha estetik durması ve tüketiciye has bir deneyim sunulması için ham ürünü tahsis etmek ve bunun üzerinde çalışmak birçok üreticinin tercihi haline gelmiş durumda. Kraft olarak üretilen yemek kutusunun üzerine markanızın bir etiketini yapıştırmak, müşterinize içten bir mesaj bırakmak, sosyal mesafemizin daraldığı günlerde samimi ve uzun süreli bir ilişkinin temellerini atıyor. Hijyenik açıdan tercih etmenin önemi bir yana estetik açıdan da geliştirebileceğiniz ve her konsepte uyum sağlayabileceğiniz paketleri tercih etmek gerçekten fark yaratan bir özellik oluyor.

Çevremize de duyarlı olmamız gerekiyor!

Plastik, maalesef ki hayatımızın en önemli bileşenlerinden biri, öyle ki hayatımızı onsuz geçirmemiz şu noktada mümkün değil gibi gözüküyor. Hijyen açısından önemini irdelemişken çok önemli bir soruyu göz ardı edemeyiz. Tek kullanımlık plastik paket gereçlerini kullanıp ürünümüzü tükettikten sonra: “Peki ya şimdi ne olacak?” Yapılan birtakım bağımsız çalışmalar, çocukluğumuzda neşeyle yediğimiz bir paketli gıda ürününün hala daha dünyanın bir yerinde çözünmeyi beklediğini söylüyor. Biz onu kendimizden uzaklaştırıp çöpe attık diye, paketlemeler yok olmuyor. O halde peki dün servis ettiğiniz lezzetli kahvenin bardağı ne zaman tamamen yok olacak? Kahve servisini mi kesmeliyim? Elbette hayır! Cevap basit: geri dönüştürülebilir ve sürdürülebilir kullan-at paketler!

Paket servisler içinde tamamı çözülebilir, geri kullanılabilir hatta yeni bir amaç edindirilebilir ürünler bilinçli tüketicilerin yönelimini tamamen etkiliyor. Geri dönüştürülebilir yemek kapları hijyen koşulları için vazgeçilmez ürünler iken onlara geri dönüştürülebilir ve bireysel olarak paketlenmiş kağıt pipetler eşlik ediyor. Bu küçük değişikliğin bile büyük bir etki yaratabilecek, müşterilerin de desteğini kazanacak bir adım olduğu kesin.

Bu paketleme servislerinin kaynağının da sorumlu ve etik yollarla oluşturulmuş olması üstlendiğimiz sorumluluğu daha da layığıyla yerine getirilmesini sağlıyor. FSC ve PEFC gibi sertifikalarla sürdürülebilir olarak üretilmiş tüm paketleme servislerinin geri dönüştürülmüş plastikten ya da kâğıttan yeniden amaçlandırılmasının kontrol altına alınması, bozulmaya yönelmiş çarkın kendini onarmasını sağlıyor.

Sosyal çemberimizin daraldığı ve her şeyin umutsuz görünebileceği bu pandemi günleri, müşterilerinize ulaşmanızda aslında bir engel değil. İşletmenizde kullanabileceğiniz tek kullanımlık paket servis ve gel al çözümleri için ürünleri Metro Türkiye’nin kataloğunda inceleyebilirsiniz. Doğru ve güvenilir paketleme servislerini kullandığınız takdirde onlara her zamankinden daha sık erişebileceğiniz günler çok yakında!